HP 15-RA012NT İncelemesi

HP 15-RA012NT

Merhaba arkadaşlar bugün HP’nin HP 15-RA012NT modeli olan bilgisayarını inceleyeceğiz. Bu bilgisayar alınır mı ? hangi durumlarda alınmalı ve oyun performansı nedir bunlara göz atacağız.

Öncelikle bilgisayarın teknik detaylarına göz atalım ve hepsini inceleyelim.

 İşlemcisi – Intel Celeron N3060 : Intelin celeron ailesine bağlı bir laptop işlemcisi. İşlem gücünün fazla olduğu söylenemez fakat dizi, webde gezinti, sosyal ağlarda gezinti için çok güzel bir işlemcidir. Bu işlemcinin gücünün zayıf olması sizi yanıltmasın çünkü düşük güç sayesinde bu işlemci saatlerce ofis programı kullanmanızı ve internette gezmenizi, film izlemenize olarak sağlar.

4 GB RAM : Ram aslında doğrudan performansa etki eden bir bileşen değildir ve az olduğu zamanlarda işlemcinin performansını kısıtlar. Bu işlemciyle beraber 4 gb ram sizi günlük işlerde asla sıkıntıya sokmaz gayet yeterli. 

500 GB Harddisk : Yine gayet yeterli bir harddisk miktarıdır. Çok fazla dizi veya oyun kaydetmeyecekseniz  sizi sıkıntıya sokmaz. Günümüzde artan bulut depolama sistemlerini de kullanırsanız gayet güzel bir deneyim sağlar.

HP 15-RA012NT

Bu bilgisayar ile yapılabilecekler

Bilgisayarımız çok ucuz bir fiyatta piyasada güzel bir yer edinmiş, en çok satan bilgisayarlardan birisi. Bu bilgisayarın kullanım alanları dizi izleme, webde ve sosyal medyada sörf yapma, hafif oyunlar oynama, ödev ve belge hazırlama gibi alanlardır. İşlemcisinin ve raminin düşük olması ne kadar kötü gözükse de bu alanlar için yeterli olması sebebiyle bence sorun yoktur ve hatta güç tasarrufu açısından güzel bir avantaj.

Bu bilgisayarı kimler almalı

Bu bilgisayar en çok öğretmenler, sözel bölümde okuyan üniversite öğrencileri, hiç bilgisayarı olmayan ve bilgisayar ihtiyacını ucuza gidermek isteyenler bu bilgisayarı çok rahat bir şekilde alabilir.

Bu bilgisayarda oyun oynanır mı

Genel olarak bu bilgisayarda oyun oynanmaz çünkü bilgisayarın üretim amacı bu değildir. Fakat web tabanlı oyunlar, küçük oyunlar, eski veya çok sistem istemeyen oyunları elbet oynatır.

Bu bilgisayarı en ucuz nerden alabilirim

Bu yazı yazılırken en ucuz Hepsiburada sitesinde, 1399 tl’lik bir satışı var ordan alabilirsiniz. Satın almak için tıklayın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*